poniedziałek, 7 czerwca 2010

Jak pozbyć się obawy

Dziś chciałabym podzielić się z Tobą moimi przemyśleniami na temat obaw jakie często przeżywamy na codzień.

Na początek przytoczę sytuację z życia mojego znajomego – Darka. Darek wspomniał mi o tym, że parę miesięcy temu usilnie wizualizował sobie spotkanie z pewną kobietą i utworzenie z nią związku. Był nią wówczas bardzo zainteresowany. Jednak obecnie ma już inną partnerkę. Darek myśli jednakże o tym, że poprzez ówczesną wizualizację jego obecny związek może ucierpieć. Naprawdę czuje się jak w pułapce. Jego wcześniejsza wizualizacja nigdy się nie zrealizowała i tak naprawdę nie ma powodu, by zaczęła się realizować teraz.

Z jednej strony można powiedzieć: nie spełniło się wtedy, dlaczego teraz może zadziałać? Ale z drugiej strony muszę odpowiedzieć: Dawna wizualizacja może zadziałać gdyż:

Darek NOSI W SOBIE OBAWĘ, ŻE ONA ZADZIAŁA. Czyli skupia swoją uwagę na tym, czego nie chce doświadczać i dodatkowo prawdopodobnie wzmacnia to uczuciem lęku budzącego się w nim na samą myśl, że tamto może się zdarzyć.

Jednak jest bardzo łatwy sposób, by pozbyć się tej obawy. Wystarczy zastosować technikę EFT czyli Technikę Emocjonalnej Wolności.

Nazwa może skomplikowana, ale wykonanie bardzo proste. Jeżeli i Ty masz podobny problem , czyli obawiasz się czegoś wykonaj co następuje:

Musisz po prostu opukać kilka miejsc na swoim ciele równocześnie mówiąc afirmację:

Ustawienie: Mimo, że noszę w sobie obawę, że to zadziała, całkowicie kocham siebie, wybaczam to sobie, akceptuję siebie.

Rundka: Mam obawę, że to zadziała

Szczegóły dotyczące tego, które punkty opukiwać i w jaki sposób znajdziesz tutaj: http://poznajsamegosiebie.blogspot.com/p/technika-eft.html

Już niedługo postaram się umieścić tu video dokładnie przedstawiające całą procedurę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz