piątek, 11 czerwca 2010

Jak przestać być samotnym?

W dzisiejszych czasach wiele osób pozostaje samotnymi. Wydaje się, że obecnie istnieje więcej możliwości na znalezienie tej wymarzonej „drugiej połowy” (szeroki dostęp do internetu, kontakty w pracy, czy poprzez wyjście do pubu).

Największą przeszkodą jednak w poznaniu tego „wymarzonego” jest brak akceptacji samej siebie. Często boimy się, że gdy pokażemy swoje prawdziwe oblicze nie zostaniemy dostrzeżone, zostaniemy zlekceważone, zignorowane, albo wyśmiane. O tym, w jak prosty sposób możesz nauczyć się akceptacji samej siebie napiszę w którymś z kolejnych postów.

Drugą największą przeszkodą w znalezieniu mężczyzny swojego życia jest to, że czasami mamy zbyt wygórowane oczekiwania co do tej drugiej połówki – przez lata prawdopodobnie wyobrażałyśmy sobie jak on ma wyglądać, jak się zachowywać, jaki ma mieć status materialny itd. Nie ma nic złego w marzeniach. Ale musisz pamiętać, że ideały nie chodzą po ziemi (oczywiście nie wykluczam wyjątków od reguły). Dlatego może przemyśl i zweryfikuj swoje wyobrażenia na ten temat. Szczegóły w jaki sposób masz to zrobić podam Ci za kilka dni.

Trzecim elementem, który wzmacnia Twoją samotność jest strach o przyszłość. Strach, że już nigdy nie znajdzie się tego jedynego. I właśnie ten strach uniemożliwia Ci poznanie kogoś ciekawego, kogoś, z kim mogłabyś być. Jeżeli czujesz, ze ten strach dotyczy także Ciebie proponuję byś zastosowała technikę EFT. Bardzo dokładnie opisuję na czym polega ta technika tutaj: http://poznajsamegosiebie.blogspot.com/p/technika-eft.html

W tym miejscu powiem Ci tylko jaką powinnaś zastosować afirmację:

Ustawienie: Pomimo, że czuję strach, że pozostanę sama do końca życia kocham siebie, akceptuję siebie i wybaczam to sobie – opukujesz punk karate i wypowiadać tę afirmację 3 razy.

Rundka: opukując punkty na ciele mówisz: czuję strach, że pozostanę sama do końca życia

Potem sprawdzasz jak zadziałała na Ciebie procedura. Jeżeli nadal czujesz ten strach powtarzasz cały proces jeszcze raz i jeszcze aż poczujesz, że ten problem już Cię nie dotyczy.
Wkrótce postaram się nagrać tę procedurę na video i umieścić na tej stronie.

Pozdrawiam
Barbara

ps.

Czy chcesz wreszcie poczuć się dobrze? Poznaj tajemnicę jak odkryć swój prawdziwy potencjał i pozbyć się na zawsze negatywnych przekonań o sobie samej! Zobacz TUTAJ: http://poznajsamegosiebie.wszystkodlaciebie.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz