poniedziałek, 10 stycznia 2011

Wewnętrzne dziecko

Witam Cię serdecznie!

Ostatnio dostałam maila z prośbą o określenie jaki rodzaj Wewnętrznego Dziecka znajduje się we wnętrzu osoby zadającej pytanie. A. podała kilka informacji o sobie, na których podstawie odpisałam miedzy innymi:

Czytając Twój list starałam wyobrazić sobie Twoje Wewnętrzne Dziecko i mam wrażenie, że masz nie jedno, ale kilkoro, może w różnym wieku. Zarówno naturalne, jak i zbuntowane i to przystosowane.

To wspaniale, że zaczęłaś się nad tym zastanawiać. Teraz możesz zintegrować te małe postaci w sobie. Jak to zrobić?

Widzę, że jesteś wrażliwa osobą i na pewno na odzień bardzo często używasz wyobraźni. Dlatego poniższe ćwiczenie nie powinno być dla Ciebie trudne:

Usiądź na chwilę w spokojnym miejscu, gdzie nikt Ci nie będzie przeszkadzał. Zrób parę głębokich oddechów i w wyobraźni wyszukaj miejsce, w którym czujesz się najbardziej spokojna i bezpieczna. Kiedy już je znajdziesz udaj się tam i przez chwilę delektuj cudownymi widokami, zapachem powietrza, strukturą przedmiotów, które cię otaczają. Kiedy już zagłębisz się w to miejsce i poczujesz naprawdę zrelaksowana i bezpieczna, zaproś do siebie Twoje naturalne dziecko. Zapytaj jak ma na imię, zwróć uwagę jak wygląda, ile ma lat, w co jest ubrane, jaki ma nastrój. Przywitaj się z nim i pobaw chwilę a następnie zapytaj jakie ma dla Ciebie przesłanie. Powiedz jak bardzo je kochasz, doceniasz podziwiasz itp. Potem je uściskaj i umów się na następne spotkanie. Następnie powoli wróć do rzeczywistości głęboko oddychając. Wrażenia z tej krótkiej medytacji zapisz w specjalnym zeszycie.

To samo przeprowadź ze swoim zbuntowanym dzieckiem i przystosowanym. Poświęć im więcej czasu i okaż dla nich wielką tolerancję i miłość.

Wykonaj to ćwiczenie nie jeden raz, ale kilka, kilkanaście razy, az poczujesz się bardziej swobodna, pewna siebie i zharmonizowana wewnętrznie.

Po odpisaniu na list uznałam, że ta informacja może także przydać się czytelnikom mojej książki: „Poznaj samego siebie i zacznij żyć pełnią życia” oraz wszystkim osobom zainteresowanym tematem Wewnętrznego Dziecka. Dlatego postanowiłam się z Tobą podzielić tą informacją :).

Barbara Łukowiak

Ps.
Czy chcesz wreszcie poczuć się dobrze? Poznaj tajemnicę jak odkryć swój prawdziwy potencjał i pozbyć się na zawsze negatywnych przekonań o sobie samej! Zobacz TUTAJ: http://poznajsamegosiebie.wszystkodlaciebie.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz