sobota, 4 czerwca 2011

Jak zmienić negatywne przekonania o samej sobie? # 1

Autorem artykułu jest Barbara Janina Łukowiak


Wiele kobiet nosi w sobie negatywne przekonania o samych sobie. Kobiety te często mówią do siebie np: jestem nieatrakcyjna, gruba, źle się wysławiam, nie zasługuję na mojego wymarzonego partnera, jestem za mało inteligentna i nigdy nie dostanę takiej pracy jaką chciałabym wykonywać.

I co się dzieje w ich codziennym życiu? Oczywiście ich przekonania sprawdzają się w stu procentach. Na każdym kroku otrzymują one potwierdzenie swoich negatywnych myśli o sobie.

Czy zauważyłaś, ze powiedziałam negatywnych myśli? No właśnie, tak naprawdę nasze przekonania zaczynają być przekonaniami, kiedy zauważymy/przeżyjemy jakąś sytuację i wyciągniemy z niej wnioski dla siebie. Potem te wnioski powtarzamy w myślach. Nowo utworzone przekonanie ulega wzmocnieniu, kiedy natrafiamy na podobną sytuację do tej, która zainicjowała powstanie danego przekonania. Znowu wzbudza to nasze myśli i uczucia i mamy już gotowe, pięknie utrwalone przekonanie o sobie samej.

Oczywiście bardzo uprościłam ten schemat. Najciekawsze jest to, że często nasze przekonania o sobie samych nie są zgodne z prawdą! Weźmy za przykład przekonanie: jestem nieatrakcyjna. Kiedy nosisz w sobie to przekonanie nawet częste sygnały z otoczenia chwalące Twoją figurę, gęste włosy, czy bardzo miłą aparycję wywołują w tobie odruch: on tak tylko powiedział, chyba jest ślepy, to zasługa szamponu do włosów, ciekawe co tym razem ona chce ode mnie itd.

O ironio głosy chwalące Cię, czy podziwiające wpływają tylko na pogłębienie Twojego negatywnego przekonania o sobie. Dzieje się tak dlatego, bo sama nie chcesz go zmienić! I najprawdopodobniej nie wierzysz, że taka zmiana jest możliwa.

Co możesz zrobić, gdy istnieją w Tobie przekonania negatywne o sobie samej?

Oczywiście powinnaś je zmienić. Nie tylko powinnaś. Powiem Ci, że naprawdę MOŻESZ to zrobić. A ja podsunę Ci kilka rozwiązań, dzięki którym będzie to dla ciebie naprawdę łatwe.

Wyczekuj następnego artykułu, w którym powiem Ci co i w jaki sposób zrobić, by zmienić swoje negatywne przekonanie o sobie samej.
---
Czy chcesz wreszcie poczuć się dobrze? Poznaj tajemnicę jak odkryć swój prawdziwy potencjał i pozbyć się na zawsze negatywnych przekonań o sobie samej! Zobacz TUTAJ: http://poznajsamegosiebie.wszystkodlaciebie.pl/

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz