niedziela, 31 stycznia 2010

Jakie konkretne korzyści przyniesie Ci przeczytanie książki "Poznaj samego siebie"?

Prawdopodobnie niejednokrotnie w swoim życiu doznałaś wrażenia, jakby w Twoim wnętrzu mieszkały różne osoby. Postaci te mają swoje własne wyobrażenie na temat reagowania na różne sytuacje pojawiające się w życiu i jeżeli coś jest sprzeczne z ich poglądem, wszelkimi możliwymi sposobami starają się to coś sabotować. I mimo, że nasz racjonalny umysł informuje, że jest to dobre, a nawet wręcz bardzo przydatne, wygrywają przekonania wewnętrznych osobowości. Podam kilka przykładów:

Spotykasz na swojej drodze wspaniałego mężczyznę. Myślisz, że to właśnie na niego czekałaś całe życie. Wiesz, że jest Tobą zainteresowany. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by wywiązało się między wami coś więcej. Lecz kiedy on chce umówić się z Tobą na spotkanie, Ty odpowiadasz nie. Dzieje się to bardzo spontanicznie, sama nie wiesz nawet jak to się stało. Albo zgadzasz się na spotkanie, ale zachowujesz się podczas niego irracjonalnie, tak, jakbyś wszystkimi siłami starała się odepchnąć od siebie mężczyznę. Jak to się mogło stać? Tak naprawdę kobieta w Tobie, a może nastolatka obawia się mężczyzn. Widziała bowiem wokół siebie wiele nieudanych związków, w którym mężczyźni krzywdzili kobiety. Inny przykład:

Dostajesz w pracy propozycję przeprowadzenia ważnej rozmowy z klientem. Od Tej rozmowy zależy dalszy rozwój Twojej kariery. - Wreszcie mnie doceniono – myślisz. Niestety im bliżej terminu konsultacji, tym gorzej się czujesz, wreszcie musisz zlecić to komuś innemu, bo twoje gardło odmówiło posłuszeństwa i masz paskudną anginę. Może pomyślisz, że znowu los się na Ciebie uwziął i winisz świat zewnętrzny . A to tylko Twoje zalęknione dziecko, które zawsze obawiało się ojca i jego opinii, nie pozwala Ci się w pełni zrealizować.

Bardziej prozaiczne przykłady?

Siódma rano. Dzwoni budzik. Wiesz, że musisz już wstać, by nie spóźnić się do pracy. Ale wyłączasz go i mówisz do siebie: jeszcze pięć minut. Tę procedurę powtarzasz jeszcze kilka razy, po czym zasypiasz na dobre i możliwe, że spóźniasz się do pracy. Chcesz wykonać jakieś zadanie, wypełnić obowiązki, ale przecież możesz to zrobić później, a teraz odpocząć lub zrobić coś przyjemnego…

Konflikty wewnętrzne przeszkadzają nam harmonijnie funkcjonować w społeczeństwie, żyć w dostatku i radości. Niektóre z naszych wewnętrznych osobowości są w ciągłym konflikcie. Inne są smutne, zdezorientowane, rozżalone, rozzłoszczone, jeszcze inne radosne i skłonne do zabawy. Prowadzi to oczywiście do zagubienia, dylematów, niekiedy do depresji. Bez dogłębnego poznania siebie wręcz niemożliwe jest pozbycie się wewnętrznych konfliktów.

Natomiast kiedy nasze podosobowości przestaną nam przeszkadzać i będą z nami współpracowały, nasze życie stanie się nie tylko łatwiejsze, ale i bogatsze. Poznanie siebie poprzez odkrycie poszczególnych „ja” i zintegrowanie ich, według mnie stanowi też nieodzowny krok do tego by z łatwością pokochać siebie, zaufać sobie, uwierzyć w siebie i zrozumieć siebie. Czyli w konsekwencji prowadzić bardziej radosne i szczęśliwsze życie.

ps.

Czy chcesz wreszcie poczuć się dobrze? Poznaj tajemnicę jak odkryć swój prawdziwy potencjał i pozbyć się na zawsze negatywnych przekonań o sobie samej! Zobacz TUTAJ: http://poznajsamegosiebie.wszystkodlaciebie.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz