niedziela, 7 marca 2010

A Ty, którą część swojej osobowości „karmisz”?

Dlaczego przez lata naszego życia nic się nie zmienia, albo zmienia się w bardzo małym stopniu? Dlaczego wciąż czujemy się zranieni, czy niedocenieni? Dlaczego utkwiliśmy w punkcie, z którego wydawałoby się nie ma wyjścia? Odpowiedzią na to pytanie może być poniższa anegdota:

Do indiańskiego szamana zwrócił się młody wojownik: - Czuję się bardzo niespokojny. Słyszę w sobie dużo różnych głosów, które kierują mnie w różne strony. Często nie wiem, co wybrać. To wpływa na to, jak działam, np. czy udaje mi się polowanie czy nie.


Szaman odpowiedział:  - W moim wnętrzu też toczy się walka niczym pomiędzy dwoma wilkami; jeden z nich jest zły, ciągle wytyka mi moje błędy i porażki, ma pretensje, jest pazerny, arogancki… Drugi jest dobry – wspiera mnie w moich działaniach, prowadzi mnie w stronę zadowolenia, szczęścia, miłości.


- Który wygrywa? – zapytał zaciekawiony wojownik, bo bardzo to było podobne do tego, co czuł w swoim wnętrzu.


- Ten, którego lepiej karmię –z uśmiechem odparł szaman


A Ty, którą część swojej osobowości „karmisz”?

Tak, okazuje się, że przez lata nieświadomie większość nas dokarmia te części osobowości, które tak naprawdę nie potrzebują wzmocnienia. Często wracamy do starych wspomnień, wzbudzając w sobie na nowo poczucie żalu, straty, zranienia, zagubienia, poczucie winy itd. To wraca do nas falami, jak odpływy i przypływy morza. I tak naprawdę nie potrafimy nad tym zapanować. Dzieje się tak ponieważ większość osób nie zna metody na poradzenie sobie z tą sytuacją.

Ale mam dla Ciebie dobrą nowinę. Jeżeli zdecydowałaś, że warto poznać tę część Twojej góry lodowej, która ukryta jest pod powierzchnią morza, dzisiaj proponuję Ci cykl spotkań z samą sobą. Podam  Ci kilka sposobów, kilka możliwości pracy ze swoim wnętrzem. Techniki te sama z powodzeniem stosuję w swoim życiu. Zebrałam trochę doświadczenia na ten temat i chcę się nim z Tobą podzielić.

Wynikiem zastosowania tych metod będzie odkrycie i zintegrowanie Twoich poszczególnych osobowości. Twój wewnętrzny obraz stanie się pełny. A kiedy Twoje podosobowości przestaną Ci przeszkadzać i będą z Tobą współpracowały, Twoje życie stanie się nie tylko łatwiejsze, ale i bogatsze. Zdemaskowanie podosobowości i nawiązanie z nimi kontaktu oraz uzdrowienie relacji między nimi pozwoli Ci na uwolnienie energii skumulowanej dotychczas na kurczowym trzymaniu się blokad, żalów, smutków.

Tę energię będziesz mogła wykorzystać do rozwoju swojego potencjału, talentów, z którymi przyszłaś na świat. Dotychczas mogło być to bowiem bardzo trudne. Po prostu zaczynało Ci brakować energii do życia, a co dopiero na wykonanie wysiłku wydobycia z siebie swoich cudownych możliwości. Do odkrycia gwiazdy w sobie. Tym bardziej, że prawdopodobnie jako osoba dorosła mogłaś w większości zapomnieć jakie życie może być piękne, ile jest jeszcze rzeczy do odkrycia i jak cudowny może być każdy spędzony dzień.

Odszukajmy więc i nawiążmy satysfakcjonujący kontakt z tymi podstawowymi częściami własnej psychiki. Zaspokójmy ich potrzeby. Utulmy, podziwiajmy, wysłuchajmy i podejmijmy współpracę
 
Ps.
Jest to fragment mojego poradnika: "Poznaj samego siebie i zacznij żyć pełnią życia"
Ps. 2
Czy chcesz wreszcie poczuć się dobrze? Poznaj tajemnicę jak odkryć swój prawdziwy potencjał i pozbyć się na zawsze negatywnych przekonań o sobie samej! Zobacz TUTAJ: http://poznajsamegosiebie.wszystkodlaciebie.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz