poniedziałek, 13 czerwca 2011

3 małe triki, które pomogą Ci uwierzyć w siebie.

Autorem artykułu jest Barbara Janina Łukowiak


Czy uważasz, że jesteś niewystarczająco dobra, by odnieść sukces, zdobyć mężczyznę Twoich marzeń, lub by osiągnąć to czego pragniesz? A może chciałabyś być pewniejsza siebie, bo źle się czujesz we własnej skórze? Jeżeli tak, to cudownie, że znalazłaś ten artykuł.
Za chwilę podam Ci kilka bardzo łatwych do wykonania trików, które pomogą Ci wreszcie ujawnić Twoją siłę i Twój naturalny potencjał.

Trik pierwszy:
Ciekawa jestem, czy zwracasz uwagę na to jak się poruszasz? Czy jesteś przygarbiona? Chodzisz ze spuszczoną głową? Nie nawiązujesz kontaktu wzrokowego z mijanymi na ulicy przechodniami?
Tak zachowują się osoby, którym brakuje pewności siebie. Koniecznie musisz to zmienić.

Zacznij od ćwiczeń we własnym mieszkaniu. Wstań , wyprostuj się, przejdź się po pokoju z podniesioną głową. Uśmiechnij się do siebie. Wyobraź sobie, ze właśnie jesteś podziwiana przez osobę, która jest w stosunku do Ciebie naprawdę życzliwa i zawsze Cię podziwiała. (Może to być nawet małe dziecko – Twoje dziecko). Kiedy wiesz i czujesz, że ktoś Cię po prostu bez zastrzeżeń podziwia, z łatwością przyjmujesz rozluźnioną postawę ciała, prostujesz się, uśmiechasz, zarzucasz włosy do tyłu.

Następnie wypróbuj pewny krok na ulicy, korytarzu w biurze, w sklepie. Z czasem zauważysz, ze stanie się to dla Ciebie naturalnym sposobem zachowania.

Trik drugi.

Może nie masz problemu ze swoją postawą ciała, natomiast Twoje zdanie na Twój temat nie jest najlepsze. Może jakiś głos wewnętrzny ciągle Ci mówi, że nie jesteś wystarczająco dobra.
Jest i na to sposób.
Przygotuj sobie kartkę papieru i napisz na nim:
„Jestem wystarczająco dobry/dobra”.
Następnie włóż ją do portfela lub torebki, do kieszeni płaszcza, czy kurtki. Niech to będzie takie miejsce, gdzie będziesz musiała/musiał się nieustannie na nią „natykać”. Nikt oprócz ciebie nie musi jej widzieć - jedynie Ty.
Dzięki temu wyrobisz w sobie nowe przekonanie: jestem wystarczająco dobra. I odbędzie się to zupełnie bez nacisku. Po prostu z czasem Twoja podświadomość przyjmie to jako niezaprzeczalną prawdę.

Możesz nawet przygotować sobie kilka karteczek tej samej treści i powkładać je w różne miejsca w Twoim domu. Np. jedna może spoczywać na Twojej poduszce do spania. Wówczas za każdym razem, kiedy będziesz się układać do snu, informacja na karteczce przypomni Ci, że jesteś wystarczająco dobra.
Proponuję, byś to zrobiła zaraz po zakończeniu czytania tego artykułu. Jesteś WAŻNĄ OSOBĄ i warto to wykonać dla siebie!

Trik trzeci
Może ciągle myślisz, że nie dasz sobie rady w pracy, boisz się, ze wszystko możesz zepsuć.
Albo nie widzisz w sobie żadnej atrakcyjności, mimo, że bardzo często słyszysz z ust różnych osób, ze jesteś ładna. Uważasz, że inni mówią to tylko tak, z uprzejmości.

Tu na pomoc może Ci przyjść technika EFT, czyli Technika Emocjonalnej Wolności. Bardzo polecam Ci zapoznanie się z nią. Jeżeli natomiast znasz jej podstawy, to proponuję Ci następującą procedurę, by na zawsze uwolnić się od problemów poruszanych powyżej:

Problem pierwszy:
Ustawienie 1: Mimo, że boję się, że wszystko popsuję w mojej pracy (dobre byłoby sprecyzować co konkretnie boisz się popsuć) całkowicie i kompletnie kocham siebie, akceptuję siebie i wybaczam to sobie.
Rundka: boję się, że wszystko popsuję w mojej pracy
Ustawienie 2: Mimo, że myślę, ze nie dam sobie rady w pracy (dobrze byłoby sprecyzować z czym sobie nie dasz rady) całkowicie i kompletnie kocham siebie, akceptuję siebie i wybaczam to sobie.
Rundka: myślę, ze nie dam sobie rady w pracy

Problem drugi:
Ustawienie 1: Mimo, że myślę, że nie jestem atrakcyjna całkowicie i kompletnie kocham siebie, akceptuję siebie i wybaczam to sobie.
Rundka: myślę, ze nie jestem atrakcyjna
Lub:
Ustawienie 2: Mimo, że uważam, że nie jestem warta uwagi innych całkowicie i kompletnie kocham siebie, akceptuję siebie i wybaczam to sobie.
Rundka: uważam, że nie jestem warta uwagi innych

Propozycje procedury powyżej to tylko wierzchołek góry lodowej, ale dzięki zastosowaniu jej, z pewnością posuniesz się do przodu, zmienisz swój sposób zachowania i myśli na swój temat, a wtedy inne osoby zaczną Cię bardziej doceniać.
A teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak zainwestować w siebie i zastosować w praktyce te trzy łatwe triki. Tylko wtedy coś zmieni się na lepsze w Twoim życiu!
---
Czy chcesz wreszcie poczuć się dobrze? Poznaj tajemnicę jak odkryć swój prawdziwy potencjał i pozbyć się na zawsze negatywnych przekonań o sobie samej! Zobacz TUTAJ: http://poznajsamegosiebie.wszystkodlaciebie.pl/

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz