piątek, 10 czerwca 2011

Jak możesz w łatwy sposób wyjść z beznadziejnej sytuacji?

Autorem artykułu jest Barbara Janina Łukowiak


Co możesz zrobić, kiedy czujesz się pokonana, czujesz, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Co możesz zrobić, kiedy straciłaś wiarę w to, ze jesteś zdolna wygrać i wydaje Ci się, że dla Ciebie słońce zgasło na zawsze?

Przede wszystkim poświęć parę chwil by skupić się na sobie i sytuacji, w której jesteś.

Usiądź, weź kartkę papieru i zrób listę wszystkich czynników, które działają na twoją korzyść w danej sytuacji. Nie skupiaj się na przeszkodach, ale na tym co uważasz za pozytywne w Twoim życiu, na tym , na czym się możesz oprzeć.

Np. może jesteś obecnie w beznadziejnej sytuacji finansowej, nie masz pracy, same długi.

Pomyśl jednak teraz - co posiadasz?

Może masz coś na własność? Mieszkanie, garaż samochód? Nie jest to gotówka, ale świadczy o twoich zasobach. Przypomnij sobie o tym. Posiadasz pralkę, wideo, komputer, lodówkę?
Zobacz jaka jesteś bogata.

Masz gdzie mieszkać? Te wszystkie rzeczy należą do Ciebie. Masz się w co ubrać? Czy posiadasz przynajmniej jedną rzecz, którą kochasz?
A teraz skup się na osobach z twojego otoczenia. Z pewnością istnieją takie, które Cię kochają i będą wspierać.
Czego się nauczyłaś w życiu?
Jakie są Twoje atuty intelektualne?
Lista naprawdę może być długa. I co z niej wynika? Świadomość, że tak naprawdę posiadasz dużo, że był czas, kiedy te wszystkie rzeczy pojawiły się w Twoim życiu. Chwila obecna jest może trudna, ale prawdopodobnie masz coś z niej wynieść, czegoś się nauczyć, zdobyć doświadczenia, wzmocnić swój charakter.
Znasz z pewnością powiedzenie: „Co nas nie zabije z pewnością nas wzmocni”. Skoro dotrwałaś do tej chwili to super!

Znajdziesz rozwiązanie. Uda Ci się!

Wystarczy byś na nowo oceniła swoje możliwości. Skup się na swoich zaletach i swoim potencjale. Skup się na tym, co już posiadasz. Włącz swoją wiarę, a wszystko będzie dobrze.

Bardzo ważnym jest też, byś poczuła wdzięczność za wszystko co masz, za wszystko czego dokonałaś, wdzięczność za ludzi, którzy Cię otaczają, którzy Cię kochają i wspierają Ciebie. Poczuj Tę wdzięczność właśnie TERAZ!

Jeżeli wykonałaś to teraz, z pewnością zauważyłaś, poczułaś momentalne rozluźnienie. Na tę jedną chwilę odetchnęłaś i zaczęłaś zauważać promyki słońca wokół Ciebie.

Im częściej to robisz, tym więcej światła wprowadzasz w swoje życie, rozluźniasz się, otwierasz i pozwalasz, by dobre rzeczy przyszły do Ciebie.

Pozdrawiam Cie serdecznie i życzę, by wiosna zagościła w Twoim życiu :)
Barbara Łukowiak
---
Czy chcesz wreszcie poczuć się dobrze? Poznaj tajemnicę jak odkryć swój prawdziwy potencjał i pozbyć się na zawsze negatywnych przekonań o sobie samej! Zobacz TUTAJ: http://poznajsamegosiebie.wszystkodlaciebie.pl/

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz